ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Jonkowo
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Zameldowanie na pobyt stały

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Zameldowanie na pobyt stały

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2011-12-28 07:07:49 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr - brak tytułu

 
Termin załatwiania sprawy:
Niezwłocznie, po złożeniu formularza meldunkowego. Jako potwierdzenie czynności wydaje się poświadczenie zameldowania
 
Miejsce złożenia dokumentów
Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Jonkowie pok. 4, tel. 89 670 69 30
 
Wymagane dokumenty:
wypełniony druk Zgłoszenie pobytu stałego (odrębny dla każdej osoby meldującej się)
  • zaświadczenie o wymeldowaniu z poprzedniego miejsca pobytu stałego (osoba dokonująca zameldowania na pobyt stały bez równoczesnego wymeldowania z pobytu stałego).
  • dowód osobisty  osoby meldującej się  (w uzasadnionych przypadkach inny dokument potwierdzający tożsamość) do wglądu, do wglądu tytuł prawny do lokalu (umowa cywilno-prawna, wypis z księgi wieczystej, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu, lub inny dokument poświadczający tytuł prawny do lokalu) - oryginał dokumentu.

    Opłaty:
    Czynność nie podlega opłacie skarbowej.

    Tryb odwoławczy
    Nie służy odwołanie w trybie administracyjnym
Uwagi
Od 1 stycznia 2013 r.
  • kwestie  związane z obowiązkiem  meldunkowym można załatwić  podczas jednej wizyty w urzędzie. Obecnie nie musimy najpierw wymeldować się w urzędzie gdzie posiadamy pobyt stały, aby dokonać zameldowanie w drugim urzędzie, wszystkie te czynności  wykonamy w tym urzędzie w którym będziemy dokonywać zameldowania.
  • wydłużono termin na  realizację obowiązku  meldunkowego z 4 do 30 dni,
  • formalności meldunkowe można dopełnić przez ustanowionego pełnomocnika, legitymującego się pełnomocnictwem  udzielonym w formie, o której mowa w art.33 § 2 KPA. Oznacza to, że ustanowiony przez nas pełnomocnik będzie  mógł nas zarówno zameldować, jak i wymeldować.
Zameldowanie noworodka na pobyt stały dokonuje  z urzędu właściwy organ  gminy w miejscu pobyty stałego matki  lub tego z rodziców, u którego  dziecko  faktycznie przebywa, albo w miejscu określonym przez sąd opiekuńczy, na podstawie odpisu aktu urodzenia, przekazanego przez urząd stanu cywilnego, który sporządził akt, bez konieczności wypełniania formularza  „ zgłoszenie pobytu stałego” , data zameldowania jest data sporządzenia aktu  urodzenia
 
  • Podstawa prawna
    Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tj. Dz.U. z 2000r Nr 98 poz.1071 z późn. zm). Art. 1 – art.14 ustawy  z dnia 10 kwietnia 1974r o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tj. Dz.U z 2006r nr 130 poz, 993 z późn. zm). Rozporządzenie  Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 19 grudnia 2012r. w sprawie zgłaszania i przyjmowania danych niezbędnych do zameldowania i wymeldowania oraz prowadzenia ewidencji ludności i ewidencji wydanych i unieważnionych dowodów osobistych (Dz.U z 2012r poz.1475).
« powrót do poprzedniej strony